LAJME Faqja 2

Shuhet aktorja e njohur shqiptare

• e enjte 10:00 e pasdites

Është ndarë nga jeta aktorja Filika Dimo. Lajmin e trishtë e ka njoftuar faqja zyrtare në rrjetet sociale e Teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Autorja që u shua në moshën 82-vjeçare prej disa vitesh jetonte në Belgjikë. Filika Dimo u lind në Durrës me 1 gusht të vitit 1939. U diplomua në departamentin e aktrimit […]

Po kalon kufijtë! Ja në cilin kontinent do të shfaqet filmi i Kosovës “Zgjoi”

• e enjte 4:31 e pasdites

Filmi “Zgjoi” (Hive) i regjisores shqiptare e Kosovës, Blerta Basholli, është dhënë premierë tashmë në shumë vende të botës. Në muajin Nëntor edhe Komuniteti Shqiptar në Australi do të ketë mundësinë të ndjek filmin e shumë vlerësuar “Zgjoi”. Filmi “Zgjoi” (Hive) do shfaqet në Sydney nga data 5 Nëntor, biletat janë në shitje dhe mund […]

“Zgjoi” do të shfaqet edhe në Australi

• e enjte 3:30 e pasdites

Filmi “Zgjoi” i regjisores kosovare, Blerta Basholli, është dhënë premierë tashmë në shumë vende të botës. Në nëntor edhe Komuniteti Shqiptar në Australi do të ketë mundësinë të ndjek filmin e shumë vlerësuar “Zgjoi”.
Filmi “Zgjoi” (Hive) do shfaqet në Sydney nga data 5 Nëntor, biletat janë në shitje dhe mund të gjenden në www.sff.org.au

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.