poster

Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit (1977)

Komedi, Aksion, Aventurë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Hal Needham
Pink Crime & Mystery | Sot | 02:40

Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.1/10
(31 Voto)

PëRMBLEDHJE

Bandit and Cledus are two truck-driving southerners who accept a dare from big-shots Big and Little Enos to pick up a truckload of beer from Texas and return it to them within a specified amount of time. Picking it up is simple enough, but as they are leaving Texas, Bandit unwittingly picks up Carrie, a hitchhiking bride-to-be who just left her groom, Junior, at the altar. Junior, however, is the son of Sheriff Buford T. Justice. And when Buford and Junior discover what has happened, they go ona "high-speed pursuit" across the Southeast to catch the bandit.

Fotot

Smokey and the BanditSmokey and the BanditSmokey and the BanditSmokey and the Bandit

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Smokey and the Bandit II (1980)

  image
  It's been a few years since Cletus and the Bandit made their famous 28-hour run to Texas for a few cases of Coors. Bandit is now a washed-up has-been living in...
 • Banda e rebelëve (2007)

  image
  Tim Allen, Martin Lawrence, John Travolta. Të lodhur nga jeta e qetë në periferi, katër miq ndërmarrin një udhëtim me motoçikleta, duke filluar kështu një...
 • Armor of God (1986)

  image
  Jackie Chan plays an ex-singer-turned-fortune-hunter, whose ex-girlfriend is kidnapped by an evil cult. Her fiance, an old friend of Jackie's, turns to him for...
 • Urdhri (2001)

  image
  Djali i një arkeologu të vrarë shkon në Izrael për të zbuluar të vërtetën për vdekjen e babait të tij dhe për një organizatë fetare misterioze të njohur si...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.