„Театар комедија“ со мјузиклот „Боливуд“ гостува во Црна Гора

понеделник, 29 ноември 2021 12:27

Првиот мјузикл во НУ „Театар Kомедија" - „Боливуд", во режија на Наташа Поплавска, вечерва гостува на 17. издание на Меѓународниот фестивал на актерот во Никшиќ, Црна Гора. Мјузиклот „Боливуд" премиерно беше изведен во ноември 2019 година во „Театар комедија“ и по непредвидената пауза заради пандемијата, „Боливуд" месецов се врати на сцената на „Театар комедија“ каде редовно се игра.

Повеќе

Извор на новости

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.