Приказната почнува во Сирија, каде владеат строги правила. Сахра била насилно омажена и малтретирана, единствена светла точка во животот и било раѓањето на нејзиниот син. Синот и Али, веднаш по породувањето бил грабнат од страна на Џабир. По неколку години дознава тој е жив и со помош на добродушниот Селим успеваат да побегнат. Поради војната Селим решава да се врати во Истамбул, но со себе ги зема и Сахра и Али. За несреќа, на Сахра не и било дозволено да ја премине границата бидејќи не било дозволено жена сама да премине граница. Решение за овој проблем било да се оженат со Селим. Селим одлучува да ги однесе во неговиот дом, сите биле среќни за неговото враќање, но и зачудени за непознатата девојка со него. Особено љубоморна била девојката која со години чекала да се врати Селим, Асли, која е решена да стори се за да се омажи за Селим. Со тек на време, Селим и Сахра вистински се заљубуваат, но зад нив стои минатото кое нема да ги остави на мира.

Беше на каналите:

ALFA TV  

ПРЕПОРАКИ
 • Женски Рај (2015)

  сабота
  image
  Италијанската телевизиска серија е базирана на романот на Емил Зола „Во рајот на жената“ од 1883 година, но продавницата е преместена во Милано во 1956 година....
 • Мистерија породице Хантер (2017)

  сабота
  image
  Кад г. и гѓа Хантер нестану, њихово петоро усвојене деце морају да реше мистерију док се труде да ситуација изгледа као да је све у реду.
 • Во светот на бајките (1995)

  сабота
  image
 • Еурека (2006)

  денес
  image
  Еурека, нова америчка знанствено-фантастична серија на ХТВ-а, подсјеќа помало на некоќ популарне серије Живот на сјеверу и Куќице у цвијеќу. Наиме, и Еурека је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.