poster

Whose Line Is It Anyway?

Whose Line Is It Anyway? (2013)

Режисер: Geraldine Dowd

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.4/10

Aisha Tyler hosts this skit comedy show where the actors on the show, usually Wayne Brady, Colin Mochrie, Ryan Stiles and another guest star or two do different comedy skits. It's all improv and made up on the spot.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.