poster

Женски мозок

The Female Brain (2017)

Режисер: Whitney Cummings

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

Биохемиското истражување на женскиот мозок што го спроведува научничката за неврологија Џулија е прикажано низ односите на три двојки: Зои и Грег, чии кариери почнуваат да влијаат врз нивниот брак, потоа Лиза и Стивен, кои сакаат да го зачинат својот брак, како и Лекси, која постојано се обидува да го промени своето момче Адам. Во меѓувреме, мозочните синапси на Џулија почнуваат засилено да работат кога во нејзиното истражување се вклучува еден згоден субјект...

Слики

Женски мозок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  вторник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
 • Family (2018)

  вторник
  image
  An emotionally stunted aunt struggles to bond with her teenage niece, who wants nothing more than to run away from home and become a juggalo.
 • Херои (2010)

  вторник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Концерт (2009)

  вторник
  image
  Пре тридесет година, Андреи Симониович Филипов, признати диригент оркестра Бољшој, добио је отказ због примања јеврејских музичара. Сада, скоро на позицији...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.