СОДРЖИНА

Дори е уредничка која сака љубовни романи и веднаш ја прифаќа шансата да работи со својот омилен автор Мајкл. Но Мајкл не е веќе оној стариот и изгледа дека има недостиг на инспирација. За да го натера да заврши една книга навреме, Дори се преселува кај Мајкл и работат заедно 24 часа на ден, а паралелно со тоа, Дори има и подготовки за свадба. Мајкл почнува да пишува како никогаш дотогаш и изгледа дека оваа книга ќе му биде најдобрата досега, па заедно со Дори почнува и самиот да се менува. Кога Дори открива дека свршеникот ја измамил, Мајкл одлучува на Дори да ѝ ја посвети не само книгата, туку и останатиот свој живот.

Слики

Mr.WriteMr.WriteMr.WriteMr.Write

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зимска љубовна приказна (2019)

  денес
  image
  Кеси је управо објавила књигу о свом искуству у процесу развода. Будуќи да је нови писац, како би јој помогао, издавач је упарује са успешним писцем Елиотом на...
 • Љубавни тонови (2019)

  денес
  image
  Маггие ради на вјенчању као фотографкиња те наилази на бившу љубав. Њихов је однос напет све док се не сјете како добро пјевају заједно.
 • Замена (2010)

  денес
  image
  Џенифер Анистон, заедно со Џејсон Бејтмен, во оваа неконвенционална комедија ја игра Кејси, паметната и забавна жена која и покрај противењето на својот...
 • Официр са ружом (1987)

  денес
  image
  Година је 1945. у тек ослобоѓеном Загребу. У живот младе жене са треќег спрата сецесијске куќе улазе двоје људи, ослободилаца, за које се рат завршио, револуција...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.