poster

A Killer Among Us

A Killer Among Us (2012)

Режисер: Bradley Walsh

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

In the small Oregon town in which she lives, Helen Carleton is shot dead point blank four times execution style outside her pet store. There are no eyewitnesses. She is survived by her husband, Nick Carleton, and their three children. After three months, Detective Joe Moran, the lead investigator on the case, officially closes it unsolved, which doesn't sit well with the family. However, he is still working on the case unofficially as he believes that Nick arranged her murder. As such, he asks the eldest Carleton offspring, high school senior Alex Carleton, to assist him on the case, which is against the law as she is still a minor, who would not be under the guidance of her guardian. He doesn't initially tell Alex why he needs her help, but Alex is more than willing to provide whatever assistance she can to catch her mother's killer. When Detective Moran eventually tells Alex his belief about Nick, she is initially reluctant to "spy" on her father. But Nick's behavior - getting rid ...

Слики

A Killer Among Us

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испорака (2014)

  среда
  image
  Том Харди и Џејмс Гандолфини играат шанкер и менаџер од еден бар во Бруклин. Барот понекогаш служи и како место за испорака на пари за мафијата, но една работа...
 • Чудо (2021)

  среда
  image
  Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично...
 • Земја на полицајци (1997)

  среда
  image
  Фреди е шериф во Гарисон, мало гратче населено со полицајци од Њујорк. Кога еден од нив извршува насилен криминал, Фреди поведува сопствена истрага и открива...
 • 39 степеника (1935)

  среда
  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.