poster

A Killer Among Us

A Killer Among Us (2012)

Режисер: Bradley Walsh

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8/10

Содржина

In the small Oregon town in which she lives, Helen Carleton is shot dead point blank four times execution style outside her pet store. There are no eyewitnesses. She is survived by her husband, Nick Carleton, and their three children. After three months, Detective Joe Moran, the lead investigator on the case, officially closes it unsolved, which doesn't sit well with the family. However, he is still working on the case unofficially as he believes that Nick arranged her murder. As such, he asks the eldest Carleton offspring, high school senior Alex Carleton, to assist him on the case, which is against the law as she is still a minor, who would not be under the guidance of her guardian. He doesn't initially tell Alex why he needs her help, but Alex is more than willing to provide whatever assistance she can to catch her mother's killer. When Detective Moran eventually tells Alex his belief about Nick, she is initially reluctant to "spy" on her father. But Nick's behavior - getting rid ...

Слики

A Killer Among Us

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • На рубу банкрота (2017)

  image
  У не тако далекој будуќности, савезна влада ангажује тим криминалаца са белим оковратницима. Њихов задатак је да осујети сајбер напад који прети банкротом...
 • Без трага (2010)

  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Време за злосторство (2004)

  image
  Младиот скитник Симеон е принуден да ја мине зимата во еден мал приморски град, но несвесно ќе стане катализатор за измами, предавство и убиства... Интересната и...
 • Товарот на вината (2014)

  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.