рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(30 гласови)

Содржина

Теса, која има само уште неколку месеци живот, прави список на „работи што треба да се направат пред смртта“. Таа бара нови искуства, решена да го живее животот што е можно поенергично. Највозбудливото од сѐ е вљубувањето во својот сосед.
Дакота Фенинг ја има главната улога во оваа емотивна драма, играјќи ја Теса, седумнаесетгодишна девојка со голема страст за животот. Таа добива дијагноза на една смртоносна болест, па создава список на сите работи што еден вообичаен тинејџер би сакал да ги искуси. Со помош од својата пријателка, таа почнува да ги остварува работите од списокот. И додека нејзиното семејство се справува со стравот на нивен сопствен начин, Теса истражува еден сосема нов свет, решена да го живее својот живот што е можно поенергично. Вљубувањето во соседот не беше на списокот, но се покажува како највозбудливото искуство од сите.

Слики

Никогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубовНикогаш не е доцна за љубов

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сузанин дневник за Николаса (2005)

  image
  Узбудљива љубавна прича о жени која открива истину о свом бившем љубавнику из дневника који је његова жена Сузана упутила њиховом сину Николасу. Њујоршки издавач...
 • Петлов Доручак (2007)

  image
  Љубавна прича с трилер заплетом. У словеначком градиќу у Прекмурју, Ѓуро је запослен као шегрт код мајстора Гајаша, који је старији власник радње за поправку...
 • The Wounded Heart (1969)

  image
  Now, Sermin's only goal is to win the heart of her husband, who is away from her.
 • Марјуча или смрт (1987)

  image
  Прича о петнаестогодишњаку разапетом измеѓу дечјих игара и потребе за тзв. сексуалном афирмацијом. У близини његове куќе у Сплиту је јавна куќа и дечаци скупљају...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.