poster

Протокол

Protocol (1984)

Режисер: Herbert Ross

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 5.9/10
(184 гласови)

СОДРЖИНА

Суннy Давис (Голдие Хаwн) је помало смушена конобарица из Wасхингтона која на позив Стате Департмента своју свакодневицу замијени меѓународном политичком сценом како би се укључила у осјетљиве блискоисточне преговоре.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Муње (2001)

  image
  Урбана комедија чија радња се одвија једне ноќи у Београду, прича је о Мари, Попу, музичарима који требају Гојка, свог бившег школског колегу како би издали...
 • Одмор на море (2011)

  image
  Конечно, викенд е и сите одат на море. Двајца пензнионери патуваат до куќата на море, и по пат сретнуваат двајца панкери кои живеат во куќа која тоне во песокот....
 • Вечера за упознавање (2007)

  image
  Радња филма је смештена меѓу бљештава божиќна светла у савременом Риму. Глумац Сандро Ланца пролази кроз најтежи период свог живота. Након покушаја самоубиства,...
 • Намалена способност (2008)

  image
  Уредникот на весник во Чикаго (Бродерик), кој страда од губење на памтењето поради потрес на мозокот, решава да направи пауза во работата и се враќа во родниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.