Содржина

Sam je oče sedemletne Lucy. Čeprav je duševno zaostal, je njegova nesebična ljubezen do hčerke neomajna. Lucy mu pomeni vse na svetu, zato je čisto obupan, ko mu jo socialna služba odvzame in jo namerava dati v rejniško družino. Sam je odločen, da se bo na sodišču boril zanjo, čeprav je njegov boj na videz obsojen na propad. Njegov primer zastonj prevzame odvetnica Rita Harrison, s katero postaneta nenavadna zaveznika. Skupaj poskušata prepričati pravni sistem, da si Sam zasluži, da hčerko dobi nazaj.

Слики

Ја сам СемЈа сам СемЈа сам СемЈа сам СемЈа сам СемЈа сам СемЈа сам СемЈа сам Сем

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Сирома" сам ал" сам бесан (1970)

  image
  У забаченом војвоѓанском селу сељаци желе да отворе кланицу. Берберин, постаје важна личност и делегат фабрике. И кад се чини да је берберин успео у животу,...
 • Никогаш ретко понекогаш секогаш (2020)

  image
  Филмската режисерка Елиза Хитман ја пишува и режира оваа трогателна приказна за поддршката, пријателството, храброста и сочувството, наградена со „Сребрена мечка“...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.