Michael De Luca

actor

Роденден: 1965

Актерот:

 1. ...
  Self

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (story)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  co-executive producer
 3. 3. Маска (1994), филм
  ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  co-executive producer
 8. 8. Мавтање (1997), филм
  ...
  executive producer
 9. ...
  co-executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  co-executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. 15. Блејд (1998), филм
  ...
  executive producer (uncredited)
 16. ...
  executive producer
 17. ...
  executive producer
 18. 18. Нежења (1999), филм
  ...
  executive producer
 19. ...
  executive producer
 20. ...
  executive producer
 21. 21. 13 дена (2000), филм
  ...
  executive producer
 22. ...
  executive producer
 23. ...
  executive producer
 24. ...
  executive producer
 25. 25. Кокаин (2001), филм
  ...
  executive producer
 26. 26. Хедвиг (2001), филм
  ...
  executive producer
 27. ...
  executive producer
 28. ...
  executive producer
 29. 29. Џон Кју (2002), филм
  ...
  executive producer
 30. ...
  executive producer
 31. 31. Симона (2002), филм
  ...
  executive producer
 32. 32. Блејд 2 (2002), филм
  ...
  executive producer
 33. ...
  executive producer
 34. ...
  executive producer
 35. 37. 21 (2008), филм
 36. 39. Браќа (2009), филм
 37. 43. Манибол (2011), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.