poster

The 24th

The 24th (2020)

Режисер: Kevin Willmott

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

The incredibly powerful and timely true story of the all-black Twenty-Fourth United States Infantry Regiment, and the Houston Riot of 1917. The Houston Riot was a mutiny by 156 African American soldiers in response to the brutal violence and abuse at the hands of Houston police officers.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.