poster

Joe Dick

Joe Dick (2017)

Режисер: Greg Lindsay

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10

СОДРЖИНА

When detective reality show loser, Nick Knight, is paid good money to try to find who killed the show's successful producer, Charles Forsythe Carrington, he teams up with the producer's gorgeous daughter and a fellow contestant to find out who killed him and why in this comedic romp! Throughout this hilarious slapstick journey, he's reminded of his shortcomings from his frank talking employer, Maria, butts heads with the producer's personal, uptight attorney, Dewey Chatem, and perpetually pesters the producer's chain smoking business partner, Winston Marlboro. The comedy is fast, physical and often absurd as we follow our bumbling hero to the climax. Will Nick solve the crime, get the girl and prove to everyone that he's Joe Dick?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.