VERA LEWIS

Актерот:

 1. ...
  Mary Jenkins
 2. 2. Coquette (1929), филм
  ...
  Miss Jenkins
 3. ...
  Miss Dillon, Superintendent of Nurses
 4. ...
  Pansy Hawkins
 5. ...
  Ma Silsby

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.