Jelica Vlajki

actor

Роденден: 1919

Умре: 2004

Актерот:

 1. ...
  Radnica - clan upravnog odbora
 2. ...
  Majka
 3. ...
  Šjora Kate
 4. 4. Naše malo misto (1969), серија
  ...
  Zoja
 5. ...
  Lucija, Tonkova mater
 6. ...
  Anđela, klozet-frau
 7. 7. Љубица (1978), филм
  ...
  Gdja iz autobusa
 8. ...
  Irina Sostaric
 9. ...
  Baba Kata
 10. ...
  Ruža

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.