Robert King

actor

Актерот:

 1. ...
  Self

Сцеарист:

 1. 1. Гнездо (1987), филм
  ...
  (screenplay by)
 2. ...
  (screenplay by)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 4. Bloodfist (1989), филм
  ...
  (screenplay by)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (story)
 7. 11. Добра жена (2009), серија
  ...
  (creator)
 8. 12. BrainDead (2016), серија
  ...
  (created by)
 9. 13. Добра бoрба (2017), серија
  ...
  (created by)
 10. ...
  (written by)
 11. 15. The Bite (2021), серија
  ...
  (created by)
 12. 16. Elsbeth (2024), серија
  ...
  (created by)

Продуцент:

Режисер:

 1. 2. Добра жена (2009), серија
 2. 3. BrainDead (2016), серија
 3. 4. Добра бoрба (2017), серија
 4. 6. Elsbeth (2024), серија

Автор:

 1. 1. Добра жена (2009), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.