Tay Garnett

actor

Роденден: 1894

Умре: 1977

Актерот:

 1. 1. Joy of Living (1938), филм
  ...
  Man on Phone in Newspaper Office
 2. ...
  Pilot

Режисер:

 1. 1. Joy of Living (1938), филм
 2. 7. Death Valley Days (1952), серија
 3. 8. Wagon Train (1957), серија
 4. 9. Бонанца (1959), серија
 5. 10. The Deputy (1959), серија
 6. 11. Laramie (1959), серија
 7. 12. Сирова кожа (1959), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (uncredited)

Продуцент:

 1. 1. Joy of Living (1938), филм
  ...
  producer (uncredited)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.