Philip Dunne

actor

Роденден: 1908

Умре: 1992

Режисер:

 1. 1. Hilda Crane (1956), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (contributing writer) (uncredited)
 2. ...
  (screen play)
 3. ...
  (screen play)
 4. ...
  (additional scenes) (uncredited)
 5. ...
  (screen play)
 6. ...
  (screen play)
 7. ...
  (written for the screen by)
 8. ...
  (screen play)
 9. ...
  (screenplay)
 10. 10. Одора (1953), филм
  ...
  (screenplay)
 11. ...
  (screen play)
 12. 13. Hilda Crane (1956), филм
 13. ...
  (screen story and screenplay)
 14. ...
  (1936 screenplay)

Продуцент:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.