рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Прича о блиској и марљивој велшкој породици Морган, која се бави ископавањем угља. Прича је смештена крајем века, илуструје социјално-економску пролазност и распадање породице. Током бројних година, Морганови се с многим стварима хватају у коштац не би ли преживели: унионизација, штрајкови и злостављање деце. Проласком времена, њихов родни град као и његова култура почињу пропадати.

Слики

Како је била зелена моја долинаКако је била зелена моја долинаКако је била зелена моја долина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоумран (2013)

  понеделник
  image
  Еден професионален бејзбол играч има проблем со зависност и е присилен да оди на рехабилитација во родниот град, каде искрено размислува за своето минато и...
 • Добри намери (2019)

  понеделник
  image
  Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се...
 • Балон (2018)

  понеделник
  image
  Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги...
 • Џак брашна (2012)

  понеделник
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.