Cory Monteith

Роденден: 1982

Умре: 2013

Актерот:

 1. ...
  Kahill
 2. 2. Кајл XY (2006), серија
  ...
  Charlie Tanner
 3. ...
  Jimmy
 4. 4. Шапат (2007), филм
  ...
  Teenage Boy
 5. ...
  Jason
 6. 6. Гли (2009), серија
  ...
  Finn Hudson
 7. ...
  Owen
 8. ...
  Finn
 9. ...
  Justin
 10. 10. Mademoiselle C (2013), филм
  ...
  Self
 11. ...
  James Ascher

Сцеарист:

 1. ...
  (a collective creation by)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.