СОДРЖИНА

Скородипломираната средношколка Грејс и нејзината најдобра пријателка Ема ги откачуваат своите работни места како келнерки во Тексас за да одат на патување во Париз. Но мајка ѝ и очувот на Грејс им ја „тутнуваат“ Меган, здодевната сестра на Грејс, за да им биде чуварка. Во меѓувреме, момчето на Ема, Овен, со прстен и запросување се обидува да го спречи нивното патување. Сепак, Грејс и Ема нема да се поколебаат да јадат крем-бруле покрај Сена и наскоро двете пријателки, заедно со Меган, пристигнуваат во Франција, каде што Грејс ја помешуваат со познатата британска личност Корделија Винтроп Скот. Кога девојките не сакајќи ја добиваат поканата на Корделија за еден раскошен добротворен бал во Монте Карло, тие го искористуваат моментот и се упатуваат на југ. Таму имаат отворена карта за големиот апартман за познати личности, облека и додатоци (вклучително и синџирче од 4 милиони долари), а одат и на романтична авантура со забави на јахти и на натпревари во поло со многу посакувани ерени. Но кога синџирчето исчезнува, а вистинската Корделија пристигнува неочекувано, Грејс, Ема и Мег мораат да се потпрат на својот јужњачки шарм, на интелигенцијата и смелоста за нивниот раскошен одмор да не се претвори во катастрофа.

Слики

Монте КарлоМонте КарлоМонте КарлоМонте КарлоМонте КарлоМонте КарлоМонте Карло

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хербие иде у Монте Царло (1977)

  image
  Треќи филм из популарног Диснеyјева серијала о малом волксwагену Хербиеју био је једнако успјешан као и претходна два остварења. Након велике побједе на утрци у...
 • Алфа и Oмега (2010)

  image
  Како изгледа највозбудливото патување? Автостопирање, бензински пумпи, лути мечки, бодликави прасиња и гуска која игра голф и има патка како кедишек. Баш онака...
 • Совршен план (2012)

  image
  Изабел (Дајан Кругер) е убава, млада жена вљубена во своето момче со кое има стабилна врска и наскоро треба да се најде пред олтар. На среќата ќе ѝ нема крај...
 • Астерикс и Обеликс во Британија (2012)

  image
  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.