Sergey Yakovlev

actor

Роденден: 1925

Умре: 1996

Актерот:

 1. ...
  Otac Alesi
 2. 2. Успон (1977), филм
  ...
  Village elder

Глас:

 1. 1. Сталкер (1979), филм
  ...
  Professor

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.