SERIALE Faqja 1

 • Impossible Railways

  e shtunë

  13.4.24

  10:35

  Impossible Railways

  Impossible Railways (2017)

  We explore the wilderness lines that have pushed the frontiers of human endeavour into previously unknown territories, from a train that travels through a mountain to a jungle railway.

 • Mistere në muze

  e shtunë

  13.4.24

  11:00

  Mistere në muze

  Mysteries at the Museum (2016)

  Don Uildmani eksploron kërkimin e një gruaje për lavdi atletike, zbulon një përdorim të rrallë të shërbimit postar amerikan dhe heton dëshirën e një njeriu për të mbijetuar kundër mundësive.

 • Hatfields & McCoys

  e shtunë

  13.4.24

  11:01

  Hatfields & McCoys

  Hatfields & McCoys (2012)

  Part one of five. Fact-based drama starring Kevin Costner and Bill Paxton chronicling the bitter feud between two families. In the aftermath of the American Civil War, Confederate soldiers Anse Hatfield and Randall...

 • Tharja e Oqeanit

  e shtunë

  13.4.24

  12:00

  Tharja e Oqeanit

  Drain the Oceans (2018)

  Misteret nënujore vijnë në jetë me ndihmën e të dhënave shkencore dhe rikrijimeve dixhitale për të zbuluar anije të fundosura, thesare e qytete të mbytura.

 • 10 Kryevepra të Teknologjisë Antike

  e shtunë

  13.4.24

  12:00

  10 Kryevepra të Teknologjisë Antike

  Ancient Top 10 (2016)

  Disa nga monumentet më të mëdha janë ndërtuar në antikitet. Edhe sot rrethohen nga sekretet dhe legjendat... Dija e këtyre popujve gati na shtie frikën, por edhe vijon të na magjepsë. Në këtë episod, monumentet...

 • Mistere në muze

  e shtunë

  13.4.24

  12:00

  Mistere në muze

  Mysteries at the Museum (2016)

  Don Uildmani heton vdekjen e një legjende të muzikës kauntri, ekzaminon mjete kirurgjike të lidhura me mistere mjekësore të habitshme dhe zbulon të vërtetën pas rastit të ftohtë më të pazakontë në historinë e njerëzimit.

 • Alienët e lashtësisë

  e shtunë

  13.4.24

  12:40

  Alienët e lashtësisë

  Ancient Aliens (2023)

  Cdo ditë e më shumë, shtohen zërat se në të shkuarën jemi vizituar nga qenie jashtëtokësore? Por a ka prova? Kush ishin? Nga vinin? Çfarë lanë pas? Ku shkuan? A do të kthehen, apo kurrë s'kanë ikur?

 • Monsterquest

  e shtunë

  13.4.24

  12:45

  Monsterquest

  MonsterQuest (2009)

  An expedition investigates controversial evidence that might confirm a history of sea monster sightings off the coast of Florida.

 • Mistere në muze

  e shtunë

  13.4.24

  13:00

  Mistere në muze

  Mysteries at the Museum (2015)

  Mikpritësi, Don Uildmani, ekzaminon një shirit filmi që revolucionarizoi industrinë e pakicës, një xhaketë që i përkiste një shakatari me sens humori shpërthyes, dhe një gërmim jo i zakonshëm që mbylli një mister...

 • Tharja e Oqeaneve

  e shtunë

  13.4.24

  13:00

  Tharja e Oqeaneve

  Drain the Oceans (2018)

  Misteret nënujore vijnë në jetë me ndihmën e të dhënave shkencore dhe rikrijimeve dixhitale për të zbuluar anije të fundosura, thesare e qytete të mbytura.

 • Poldark

  e shtunë

  13.4.24

  13:00

  Poldark

  Poldark (2015)

  Ross Poldark returns to England after fighting in the American Revolution. His family and friends thought he was dead. The woman he hoped to marry is now engaged to his cousin. His father is dead, and the property he...

 • Alienët e lashtësisë

  e shtunë

  13.4.24

  13:25

  Alienët e lashtësisë

  Ancient Aliens (2023)

  Cdo ditë e më shumë, shtohen zërat se në të shkuarën jemi vizituar nga qenie jashtëtokësore? Por a ka prova? Kush ishin? Nga vinin? Çfarë lanë pas? Ku shkuan? A do të kthehen, apo kurrë s'kanë ikur?

 • Spartacus: Blood and Sand

  e shtunë

  13.4.24

  13:30

  Spartacus: Blood and Sand

  Spartacus Blood and Sand (2012)

  Watch the story of history's greatest gladiator unfold with graphic violence and explicit sex. This is Spartacus.

 • Si kemi arritur këtu

  e shtunë

  13.4.24

  13:55

  Si kemi arritur këtu

  How We Got Here (2015)

  Një udhëtim në kohë... Në zbulim të 'gjenive' të shekullit të fundit... Le të njohim sesi kanë lindur disa nga idetë e mëdha, që kanë ndryshuar botën...

 • Roots & Wings

  e shtunë

  13.4.24

  14:00

  Roots & Wings

  Des racines & des ailes (1997)

  Follow the camera to French best scenery.

Emri « 1 2 3 ... 31 32 33 » Mbiemri

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.