A series that explores engineering mega projects worldwide, and relates them back to the original scientific discoveries that made these modern day projects possible.

Transmetimet në kanale:

Tring World  

Ishte në kanal:

NTV DE  Discovery Channel  

Episodi vijues:

Sot
11:22
Inxhinieria e së pamundurës 2, Ep. 6
Nesër
11:27
Inxhinieria e së pamundurës 2, Ep. 7
e hënë
07:03
Inxhinieria e së pamundurës 2, Ep. 1
e hënë
11:21
Inxhinieria e së pamundurës 2, Ep. 8
REKOMANDIMET
 • Ndërtimet më të mëdha (2006)

  image
  Architect Danny Forster gets up close and personal with mega construction. Along the way, Danny explores design and construction of amazing structures. Danny...
 • Qytetërime (2018)

  image
  Nine-part series telling the story of art from the dawn of human history to the present day, for the first time on a global scale. It is now nearly half a century...
 • Njerëzimi: Historia jonë shpikjes (2012)

  image
  Follow-up to America: The Story of the US (2010). Mankind embraces a groundbreaking way of telling this epic human story. Drawing on a growing global interest in...
 • Secrets of Tutankhamun's Treasures (2018)

  image
  Howard Carter's discovery of Tutankhamun's tomb in 1922 made headlines across the world sparking a global frenzy for Ancient Egypt. The boy-king's 5,398 priceless...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.