Planet Earth is perfect. Everything about our world - its size, its distance from the Sun, its spin and tilt, its moon - is perfectly suited to our existence, and our planet's natural forces perfectly nurture life. A global weather system circulates and distributes fresh water to all corners of the globe, marine currents deliver nutrients to even the deepest reaches of the ocean, sunlight warms and energizes everything it touches, and powerful volcanoes create and fertilize the land. As a result, there is literally no part of our planet where life can't be found.

Ishte në kanal:

EXP Natyra  BBC Earth  HTV1  Tring Planet  SLO1  France 2  

REKOMANDIMET
 • Elephant Hospital (2020)

  image
  Thailand's largest hospital devoted solely to treating elephants, with 4,000 captive in the country.
 • Sekretet e Prodhimit (2006)

  image
  Një pamje nga brenda e mrekullive inxhinjerike dhe shkencore për gjërat që krijojnë botën moderne.
 • Wheeler Dealers (2003)

  image
  Shitësi me përvojë i makinave, Majk Bruer, bashkohet me një grup të talentuar mekanikësh mepër të gjetur makina ikonë që do të restaurohen e më pas do të shiten...
 • Zoom In (2008)

  image
  Një zhytje emocionuese në prodhimin e filmave më të mirë të viteve të fundit. Shikoni nga afer pamjet prapa skenave të xhirimit, buxhetin e filmit, ekuipazhin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.