Nico Hofmann

actor

Ditëlindje: 1959

Regjia:

 1. 1. Balko (1995), seriale

Skenaristi:

 1. ...
  (idea)

Regjisori:

 1. 1. Tuneli (2001), Film
 2. 6. Dresden (2006), seriale
 3. ...
  executive producer
 4. 12. Volcano (2009), Film
 5. 14. Faith (2010), Film
  ...
  co-producer
 6. ...
  producer: UFA Cinema
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  producer: Ufa Cinema
 9. ...
  producer: teamWorx
 10. ...
  producer: Ufa Cinema
 11. 44. Grzimek (2015), Film
 12. ...
  producer: Ufa Cinema
 13. ...
  associate producer
 14. ...
  executive producer
 15. 56. Bauhaus (2019), Film
 16. ...
  executive producer
 17. ...
  executive producer

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.