David Alan Grier

actor

Ditëlindje: 1956

Aktor:

 1. 1. The 60's, Film
  ...
  Fred Hampton
 2. ...
  Roger
 3. ...
  Corporal Cobb
 4. 4. BEER (1985), Film
  ...
  Elliott Morrison
 5. ...
  Don 'No Soul' Simmons (segment "Blacks Without Sou
 6. ...
  Steve Hadley
 7. ...
  Gerard
 8. 8. Blankman (1994), Film
  ...
  Kevin Walker
 9. 9. Ushtria (1994), Film
  ...
  Fred Ostroff
 10. 10. Xhumanxhi (1995), Film
  ...
  Bentley
 11. ...
  Detective Augustus
 12. ...
  Ensign Charles Parker
 13. 13. Premium Blend (1997), Seriale
  ...
  Himself - Host
 14. ...
  Dan Anderson
 15. ...
  Measures
 16. ...
  Bob Bugler
 17. ...
  Charlie Johnson
 18. 18. 15 minuta (2001), Film
  ...
  Mugger in Central Park
 19. ...
  Rip
 20. 20. Tiptoes (2003), Film
  ...
  Jerry Robin Jr.
 21. ...
  Clyde Houston
 22. ...
  Bob
 23. ...
  Uncle Henry
 24. 24. Magjia (2005), Film
  ...
  Jim Fields
 25. ...
  Jimmy
 26. ...
  The Griller
 27. ...
  Stymie
 28. ...
  Rev. Isaac Montgomery Paid
 29. ...
  Sugar Bear
 30. 30. Peeples (2013), Film
  ...
  Virgil Peeples
 31. ...
  Marty
 32. ...
  Principal Carl Gaines
 33. 33. Ispred kamere (2015), Seriale
 34. ...
  Andy Dodd
 35. 35. Sprinter (2018), Film
  ...
  Coach
 36. 36. The Cool Kids (2018), Seriale
  ...
  Hank
 37. ...
  Marty
 38. ...
  Preacher
 39. ...
  Packard

Skenaristi:

 1. ...
  (screenplay)

Regjisori:

 1. ...
  co-producer

Zeri:

 1. ...
  Red
 2. ...
  Mr. Squirt / Math Cowboy / Boxer Robot
 3. ...
  Moss the Troll

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.