Daniel Brühl

Vendi: Spain

Gjinia: M

Ditëlindje: 1978-06-16

Biografi
Daniel César Martín Brühl González Domingo (born 16 June 1978) is a German actor, producer and director. He is best known for Good Bye Lenin! (2003), Inglourious Basterds (2009), Rush (2013) and Captain America: Civil War (2016). Daniel speaks German, Spanish, English, French, Portuguese and Català.

Aktor:

 1. ...
  Markus Baasweiler
 2. ...
  Jay
 3. ...
  Arbo
 4. ...
  Alex
 5. ...
  Paul Krantz
 6. ...
  Andrea
 7. ...
  Jan
 8. ...
  le lieutenant Horstmayer
 9. ...
  Karl
 10. 11. Cargo (2006), Film
  ...
  Chris
 11. ...
  Martin Kreutz
 12. ...
  Lukas
 13. ...
  Marcos
 14. ...
  Tonda
 15. ...
  Klaus
 16. ...
  Fredrick Zoller
 17. ...
  Istvan Thurzo
 18. ...
  David Kern
 19. ...
  Dr. Georg Rosen
 20. ...
  Tobias Hardmann
 21. ...
  Istvan Thurzo
 22. ...
  Hans Krämer
 23. ...
  Konrad Koch
 24. ...
  Dirk
 25. ...
  Leonardo
 26. 27. Eva (2011), Film
  ...
  Alex Garel
 27. ...
  Antonio
 28. ...
  The Oak Fairy
 29. ...
  Iván
 30. ...
  Niki Lauda
 31. ...
  Daniel Berg
 32. ...
  Maximilian
 33. ...
  Thomas
 34. ...
  Tony
 35. ...
  Hubertus Czernin
 36. 37. Kolonia (2015), Film
  ...
  Daniel
 37. ...
  Sebastian Zöllner
 38. ...
  Zemo
 39. ...
  Lutz Heck
 40. ...
  Schmidt
 41. ...
  Wilfried Böse
 42. 43. The Alienist (2018), seriale
 43. ...
  Thomas Fischer
 44. ...
  Erik Jan Hanussen
 45. 47. Nebenan (2021), Film
  ...
  Daniel
 46. ...
  Baron Zemo
 47. ...
  Matthias Erzberger
 48. ...
  Self - Subject
 49. ...
  Roland Gumpert

Regjia:

 1. 1. Nebenan (2021), Film

Skenaristi:

 1. 1. Nebenan (2021), Film
  ...
  (based on an idea by)

Regjisori:

 1. ...
  executive producer
 2. 2. Nebenan (2021), Film
 3. ...
  executive producer

Zeri:

 1. ...
  Jens Söring

Narratori:

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.