Vlerësimi: 6.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.5/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Doc Dupree runs the successful garage in his sleepy town Caterton, ably assisted by hunky mechanic Jake Henderson, who is also devoted to the family. Doc's fashionable daughter Clare returns home, for her wedding to sweetly-doting local TJ. Also home for the event is her sister Matti, with her fancy fiance, classy businessman Devin, who balances between his workaholic socialite habits and efforts to fit in with the commoners gang, whom Jake steers to welcome him like other wedding guests, despite retaining a youth crush on Matti, who gradually reconnects with him and her original career dream: Jake's, vintage cars, and he has just the right concept.

Fotot

THE MECHANICS OF LOVETHE MECHANICS OF LOVE

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Shpallja e luftës (2011)

  image
  Ky film është frymëzuar nga një histori e vërtetë, atë të vetë regjizores. është historia e një dashuri e të re, e Xhulietë dhe Romeos që tërhiqen dhunshëm nga...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Tana (1958)

  image
  Filmi i parë artistik shqiptar në të cilin është realizuar dhe puthja e parë. Ngjarjet zhvillohen në vitet '‘50. Në qendër të filmit është Tana, një vajzë e...
 • Wander Darkly (2020)

  image
  Despite going through the motions of milestone events similar to couples at their stage, such as buying a house together, and having their first child - a...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.