poster

Countdown

Countdown (1967)

Sci-Fi, Triller | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Robert Altman

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.0/10

PËRMBLEDHJE

When the U.S. learns the Soviets are about to launch a manned mission to the moon, they feel it imperative that they get there first. The moon program isn't ready to launch yet so they decide to send one man in a modified Gemini capsule that will be able to land on the moon. The astronaut will have to stay there for up to a year - in a special built shelter that will be sent ahead of time - until an Apollo mission can rescue him. The obvious choice for the mission is Chiz, who knows the Gemini inside out but the Soviets are sending civilians, not military men, so geologist Lee Stegler is asked to go. He has only three weeks however to learn about the intricacies of the spacecraft and no one is sure if he will make it.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nëna Të Rrezikshme (2017)

  Nesër
  image
  Mendi është një nënë e re në qytet. Pasi mirëpritet fillimit nga nënat e zonës, diçka shkon keq me të bijën dhe të gjithë kthehen kundra saj. Nga hiçi, do të...
 • My Nightmare Landlord (2020)

  Nesër
  image
  Lydia moves into a new apartment after breaking up with her long-term boyfriend, finding herself more and more isolated as her apartment manager Drew becomes...
 • Gjuetari kokash (2009)

  e hënë
  image
  Martin Vinge është një ish-gazetar 35-vjeçar. Tani burri punon me sukses si rekrutues për pozicione të rëndësishme. Martini punësohet nga Siegeri, pronar i një...
 • Negro Buenos Aires (2010)

  e hënë
  image
  Amidst Argentina's worst economic crisis, Jordi pursues a multimillion-dollar contract with the government. To get it, he must put his ethics aside and play a...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.