ROBERT ALTMAN

Regjia:

 1. 12. Aria (1987), Film
 2. 16. STREAMERS (1983), Film
 3. 18. Popai (1980), Film
 4. 19. 3 Women (1977), Film
 5. 21. Nashville (1975), Film
 6. 25. IMAGES (1972), Film
 7. 27. M.A.S.H. (1970), Film
 8. 29. Countdown (1967), Film
 9. 30. Bonanza (1959), Seriale

Skenaristi:

 1. ...
  (based upon an idea by)
 2. 5. Aria (1987), Film
 3. 6. 3 Women (1977), Film
 4. ...
  (screen story)
 5. 8. IMAGES (1972), Film
 6. 10. Bodyguard (1948), Film
  ...
  (story)

Aktor:

 1. ...
  Himself
 2. ...
  Self
 3. ...
  Self
 4. ...
  Ambulance Driver
 5. ...
  Man Drinking

Regjisori:

 1. 10. Nashville (1975), Film

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.