Vlerësimi: 6.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5.5/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Ndonëse tmerri i Luftës së Dytë Botërore është shuar nga banorët e brigjeve të Paqësorit, ku adoleshenti Djuk Kupër dhe tre shokët e tij të ngushtë luajnë sikur janë ushtarë, eksperimentojnë dhe patrullojnë plazhin për nëndetëse japoneze, realitetet e luftës rikthehen në jetë për ta. Por nuk është kështu kur një ushtar japonez, i plagosur dhe në vështirësi pas mbytjes së nëndetëses së tij del në breg. Kapja e tij prej djemve i lejon këtyre të fundit të luajnë më shumë dhe të kenë më shumë ide heronjsh.

Fotot

Do ta kujtoj atë Prill

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Tomka dhe shokët e tij (1977)

  image
  Tomka është një djalë i vogël që i pëlqen të luajë me top së bashku me shokët e tij. Por fushën e futbollit e marrin nazistët që kanë hyrë në qytet. Tomka, nën...
 • Maksi - Shoku më i mirë (2015)

  image
  Një qen lufte dërgohet të jetojë me familjarët e të zotit të tij, pasi ai vritet në Afganistan. Miqësia e re me vëllain e vogël, do ti ndihmojë të dy qe të...
 • Të gjitha rrugët të çojnë në shtepi (2008)

  image
  Kur humbet njeriun më të dashur, gjithcka duket e pamundur... Por nëse do të shkosh drejt të ardhmes, duhet të heqësh dorë nga e shkuara... E kush do ta mendonte,...
 • Ana flokekuqja (2016)

  image
  Historia e një vajze jetime që u dërgua gabimisht tek një çift të moshuarish të cilët synonin të adoptonin një djalë per ti ndihmuar ata në fermen e tyre.Njihuni...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.