poster

The Wild One

The Wild One (2022)

Документарец | Франција
Режисер: Tessa Louise-Salome

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.9/10

Содржина

Feature documentary that illuminates the journey of an unsung artist, Jack Garfein - Holocaust camp survivor, Actors Studio co-founder and teacher, celebrated Broadway director and controversial filmmaker - revealing how art can engage our collective memory to better illuminate our present.

Слики

The Wild OneThe Wild One

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.