рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.26/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Жена што го загубила мажот во непредвидлив чин на насилство го кани пријателот на мажот да живее со неа и двете деца. Како што тој полека го менува својот живот така му помага на семејството да ја пребродат загубата.
Одри (Хали Бери) е во делириум по шокот од веста што ѝ е пренесена од страна на локалната полиција: нејзиниот добар, милосрден и љубен маж Брајан, татко на нивните две мали деца, е убиен во непредвидлив чин на насилство. Одамна закотвена во љубовта и удобноста на 11-годишниот брак, Одри сега тоне. Импулсивно, таа се врти кон Џери (Бенисио дел Торо), нестабилен зависник и пријател на нејзиниот маж од детството. Очајно сакајќи да ја пополни празнината по смртта на својот маж, Одри го кани Џери да се всели во собата до гаражата, надевајќи се дека тој може да им помогне нејзе и на децата по нивната ненадејна загуба. Џери се соочува со секојдневна битка со дрогата, но во неговата неочекувана улога како сурогат-родител и пријател на синот и ќерката на Одри, тој наоѓа внатрешен отпор. Како што Џери и Одри се водат низ тагата и одрекувањето, нивната тенка врска постојано е тестирана. Работејќи заедно, тие наоѓаат сила да продолжат понатаму.

Слики

Изгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповратИзгубљено у неповрат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Што го јаде Гилберт Грејп (1993)

  image
  Гилберт се мачи да се грижи за својот брат Арни со проблеми во развојот, како и за другите од своето семејство, но откако се вљубува во Беки, Гилберт открива...
 • Крадљивци бицикала (1948)

  image
  Радња филма одвија се у Риму после Другог светског рата. Антонију Ричију (Ламберто Маѓорани), незапосленом раднику нуде посао лепљења плаката у послератној...
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
 • The World (2012)

  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.