Jovan Ličina

actor

Роденден: 1930

Умре: 2002

Актерот:

 1. ...
  Pacijent kod primarijusa
 2. ...
  Veriga
 3. ...
  Jurica Vrabec
 4. ...
  Jaz Silvije
 5. 7. Изјава (1982), филм
 6. 8. Осуѓени (1987), филм
  ...
  Sudac

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.