Zdravka Krstulović

actor

Роденден: 1940

Умре: 2003

Актерот:

 1. ...
  Slobodna dama
 2. ...
  Deni Rusic
 3. ...
  Dr. Kristina Smit
 4. ...
  Ana
 5. ...
  Lepa
 6. ...
  Anđa Vlajina udana Prč
 7. ...
  Andja
 8. ...
  Mare Ostruja
 9. 9. Вело Мисто (1980), серија
  ...
  Violeta
 10. ...
  Andja Vlajina
 11. ...
  Matija
 12. ...
  Irma Mondekarica
 13. ...
  Lilla

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.