William Halligan

actor

Роденден: 1883

Умре: 1957

Актерот:

 1. 1. Lady and Gent (1932), филм
  ...
  Doc Hayes
 2. ...
  Brunton - the Rich Man
 3. ...
  Mayor
 4. ...
  Judge

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.