James Farentino

actor

Роденден: 1938

Умре: 2012

Актерот:

 1. 1. Ubojstvo u ogledalu, филм
  ...
  Detective Frank Russo
 2. ...
  Marc
 3. ...
  David Harris
 4. ...
  Simon Peter
 5. ...
  Cdr. Richard Owens / Mr.Tideman
 6. ...
  John Peterson
 7. ...
  Tom Wyler
 8. ...
  Caliph of Timbuktu
 9. ...
  Frank Polito
 10. ...
  Capt. Jensen

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.