Frank De Felitta

actor

Роденден: 1921

Умре: 2016

Режисер:

 1. 2. Makaze (1991), филм

Сцеарист:

 1. 1. Анцио (1968), филм
  ...
  (adaptation)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (novel)
 4. 5. Makaze (1991), филм

Продуцент:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.