Zlatko Crnković

actor

Роденден: 1936

Умре: 2012

Актерот:

 1. ...
  Marko - ilegalac uhapšen u birtiji
 2. 3. Кота 905 (1960), филм
  ...
  Policajac
 3. ...
  Veno
 4. 7. Тимон (1973), филм
 5. ...
  Doktor
 6. ...
  Sipusic
 7. ...
  Ujak
 8. 13. Лука (1992), серија
 9. 14. Лука (1992), филм
 10. 15. Госпа (1995), филм
  ...
  Zoran Rankovic
 11. 16. Ту (2003), филм
  ...
  Josip

Наратор:

 1. 1. Балтазар (1967), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.