Ernesto Díaz Espinoza

actor

Роденден: 1978

Актерот:

 1. 1. Килтро (2006), филм
  ...
  Muchacho besador
 2. ...
  Ladrón de Quioscos

Режисер:

 1. 1. Килтро (2006), филм
 2. 3. Мандрил (2009), филм
 3. 6. Redeemer (2014), филм

Сцеарист:

 1. 1. Килтро (2006), филм
 2. 3. Мандрил (2009), филм

Продуцент:

 1. 1. Килтро (2006), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.