Vasja Kovačić

actor

Роденден: 1947

Умре: 1995

Актерот:

  1. 1. Most (1969), филм
    ...
    Telegrafist
  2. ...
    Sandro, Marijin decko
  3. 3. Бужа (1991), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.