Pëllumb Deçolli

actor

Роденден: 1949

Актерот:

  1. 1. Karnavalet (1980), филм
    ...
    Kapiteni
  2. 2. Dy herë mat (1986), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.