Vath Koreshi

actor

Роденден: 1936

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. ...
  (writer)
 3. 4. Liri a vdekje (1979), филм
  ...
  (writer)
 4. 7. Besa e kuqe (1982), филм
 5. 11. Sako's Wedding (1998), филм
  ...
  (writer)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.