Elez Kadrija

actor

Роденден: 1941

Умре: 2015

Актерот:

 1. ...
  Maliqi
 2. ...
  Sekretari i Partisë
 3. 3. Shokët (1982), филм
  ...
  Gjon Vusho
 4. 4. Besa e kuqe (1982), филм
 5. ...
  Dani
 6. 6. Gracka (1984), филм
  ...
  Qamili
 7. 7. Koha nuk pret (1984), филм
  ...
  Oficer agent i zbulimit tëhuaj

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.