Klaus Wirbitzky

actor

Роденден: 1940

Режисер:

  1. 1. Sesamstraße (1973), серија
  2. 2. The Air Rescue Team (1997), серија
  3. 4. 4 Against Z (2005), серија
  4. 6. Here Comes Kalle (2006), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.