Peter Wekwerth

actor

Роденден: 1949

Режисер:

  1. 1. Lindenstraße (1985), серија
  2. 2. Die Fallers (1994), серија
  3. 3. In all Friendliness (1998), серија

Сцеарист:

  1. 1. Die Fallers (1994), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.