Sam Taylor

actor

Роденден: 1895

Умре: 1958

Режисер:

 1. 2. Tempest (1928), филм
 2. 3. Coquette (1929), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (scenario)
 3. ...
  (story)
 4. 4. Морнар (1921), филм
 5. 5. Да (1921), филм
  ...
  (uncredited)
 6. ...
  (story)
 7. 8. Coquette (1929), филм
  ...
  (dialogue)

Продуцент:

 1. 1. Coquette (1929), филм
  ...
  (uncredited)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.