Rolf Basedow

actor

Роденден: 1947

Сцеарист:

 1. 2. Silent Hunt (1971), серија
  ...
  (writer)
 2. 3. Der Fahnder (1984), серија
  ...
  (writer)
 3. ...
  (writer)
 4. 6. Er sollte tot (2006), филм
  ...
  (writer)
 5. ...
  (based on an idea by)
 6. 10. NSU: German History X (2016), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.